MR Plemen v Agility 2022 – Praha Chuchle Arena

Bára a Annie se zúčastnily 30.4.-1.5.2022 MR Plemen v Agility v Chuchle Arena Praha

S Bárou a Annie jsme se zúčastnily MR Plemen v Agility 2022 . Báry celkem 3. ročník MR Plemen za sebou v řadě, Annie druhé velké závody ve velmi rušném prostředí ( cca 120 závodníků z toho 51 v kategorii M) v krátkém čase a bylo vidět že je to zase trochu lepší. Obě holky podaly skvělé výkony, i když Annie trochu stále řešila prostředí bylo vidět že každým během je to lepší a lepší a odměnou bylo to, že v součtech běhů Agility II a Jumping III z druhého soutěžního dne z toho bylo dokonce úžasné 2. místo ze všech 51 psů kategorie Medium. Bohužel v Sobotu se nám s Annie díky DISKU za 3 odmítnutí nepodařilo kvalifikovat v Agility I do finále Plemen a tak si to zaběhla pouze pro radost a bylo z toho v Jumpingu IV krásné 3. místo (ovšem bez možnosti zasáhnout v součtech do bojů o titul MR). Bára však ukázala že se dokáže soustředit na důležité běhy, a v sobotním kvalifikačním běhu Agility I doběhla čistě s krásným 5. místem v celkovém hodnocení všech psů kat. Medium. V neděli vše dokončila soustředěným výkonem a v Jumpingu IV si čistým nejrychlejším během v kategorii Šeltií Medium, a po roční pauze tak opět získala titul Mistr ČR Plemen v Agility pro plemeno Šeltie v kategorii Medium.

Jumping I

 • 30.4.022 Praha – Chuchle Arena
 • Rozhodčí: Alice Boháčová

Bára zaběhla Jumping I čistě s postupovou rychlostí 5.19 m/s a obsadila tak krásné 7. místo, Annie udělala 1 chybu na Slalomu, kterou jsme ihned opravili a doběhla s postupovkou 4.90 m/s na krásném 16. místě z celkového počtu 51 psů v kategorii Medium. Po slalomu Annie běžela již celkem plynule a pomalu začíná ukazovat co v ní je, a že když se odprostí od okolí tak dokáže běžet i celkem rychle.

Annie – Jumping 1
Bára – Jumping 1

Jumping II

 • 30.4.2022 Praha – Chuchle Arena
 • Rozhodčí: Antonín Grygar

Díky neomluvitelné chybě psovoda, kdy si v rámci prohlídky dokázal „vymazat“ překážku č.15 a prostě ji vynechal – opravdu 2x !, tak Bára i Annie – DISK.

Annie – Jumping II
Bára – Jumping II

Agility I (1.kolo MR Plemen)

 • 30.4.2022 Praha – Chuchle Arena
 • Rozhodčí: Alice Boháčová

První kvalifikační běh MR Plemen v Agility zaběhla Bára čistě s postupovkou 4.44 m/s na celkově krásném 5. místě ze všech psů v Kat. Medium a nejlépe ze Sheltií – nominovala se tak do nedělního boje o Titul a to z prvního místa! Annie se moc snažila, ale bohužel několik nedorozumění, možná méně čitelný handling psovoda znamenal nakonec DISK za 3 odmítnutí a do boje o titul již bohužel zasáhnout nemohla.

Annie – Agility I
Bára – Agility I

Agility II

 • 1.5.2022 Praha – Chuchle Arena
 • Rozhodčí: Alice Boháčová

Annie zaběhla Agility 2 s jednou chybou za skočenou zónu na kladině a opět začala ukazovat co v ní je – obsadila krásné 4. místo ze 48 psů v kategorii Medium s postupovkou 4.77 m/s ! Bára bohužel DISK poté, kdy nechtěla ani opakovaně při opravě jít překážku na IN.

Annie -Agility II
Bára – Agility II

Jumping III

 • 1.5.2022 Praha – Chuchle Arena
 • Rozhodčí: Antonín Grygar

Annie doběhla tento běh na 9. mmístě s jedním odmítnutím na tunelu s postupovkou 4.18 m/s, Bára bohužel DISK.

Annie – Jumping III
Bára – Jumping III

Jumping IV (Finále MR Plemen)

 • 1.5.2022 Praha – Chuchle Arena
 • Rozhodčí: Alice Boháčová

Ve Finálovém běhu MR Plemen v Agility se běhá v pořadí od nejhoršího k nejlepšímu. Annie tak díky DISKu z kvalifikačního běhu začínala bez možnosti zasáhnout do boje o titul, ale zaběhla to moc hezky a čistě s postupovkou 4.35 m/s. Bára nastupvala jako poslední, z prvního místa z kvalifikace a zaběhla to opravdu moc hezky, čistě s postupovkou 4.76 m/s a získala po roční pauze opět titul MR Plemen v Agility plemene Sheltie v kategorii Medium.

Annie – Jumping IV – Finále
Bára – Jumping IV – Finále

Součty běhů 2. dne (Agility II + Jumping III)

 • 1.5.2022 Praha – Chuchle Arena

V celkových součtech 2. dne si Annie vybojovala celkově úžasné 2. místo ze všech 48 psů v kategorii Medium.

Čtěte dál

PředchozíDalší