Agility

Agility

Agility (anglicky hbitost) je sport se psy podobný koňskému parkuru.

Vznikl okolo roku 1978 v Anglii a jedná se o sport, ve kterém jde o co nejrychlejší překonání dráhy, ideálně bezchybně, v určitý čas.

Agility se s pejsky věnujeme již od štěňátek. Nejprve však začínáme poslušnostmi, bez kterých to prostě nejde, kde se psi naučí základní návyky jako je odložení, spolupráce a kontakt se psovodem a to že když se pracuje tak se pracuje. Postupně přidáváme do tréninku základy Agility formou her jako jsou obíhačky, točení psa na místě, trénujeme odložení na startu, a postupně poznáváme jednotlivé překážky.

Všechna ta práce, získané návyky a dovednosti, se pak velmi rychle vrátí v následném tréninku a odměnou je skvěle připravený parťák pro tento úžasný psí sport.

Po dokončení věku 18ti měsíců může pejsek, pokud je připravený, začít oficiálně závodit v rámci oficiálních závodů pořádaných v ČR pod záštitou Klubu Agility ČR.

Níže naleznete příspěvky k jednotlivým akcím a závodům kterých jsme se zúčastnili …


 • Top Sportovní pes roku 2022 – Agility – klub MSKCHCS

  Halle Berry Sněžný tygr -Top Sportovní pes roku 2022 – Agility – klub MSKCHCS Jsme moc pyšní na Barušku s páníčkem že se jejich sportovní úsilí zúročilo.

 • KZ AWC & EO 2022 – 2.kolo – Trutnov

  Bára a Annie se zúčastnily 2.kola Kvalifikačních závodů na AWC (Mistrovství světa) a EO (European Open) 2022 S Bárou a Annie jsme si zajely do Trutnova na 2.kolo kvalifikačních závodů AWC & EO 2022. Odjeli jsme tam si zatrénovat na parkurech od zahraničních rozhodčích, načerpat další zkušenosti a zjistit na čem je potřeba dále pracovat. …
  Pokračovat ve čtení KZ AWC & EO 2022 – 2.kolo – Trutnov

 • Trutnov – Páteční rozjezd před KZ AWC&EO 2022

  Trutnov -Páteční rozjezd před Kvalifikačními závody AWC & EO 2022 S ohledem na to jak Annie řeší na závodech prostředí a že stále neběží “ Na PLNO“ jak by mohla, tak prozatím zůstáváme v kategorii MA2 a budeme se snažit budovat sebevědomí a postupně se snažit získat jistotu a a s tím doufejme i kýženou …
  Pokračovat ve čtení Trutnov – Páteční rozjezd před KZ AWC&EO 2022

 • Májový pohár 2022 – Děčín

  Bára a Annie se zúčastnily 29.5.2022 Májového poháru v Děčíně S Bárou a Annie jsme vyrazili poprvé na Májový pohár do našeho oblíbeného Děčína. V Děčíně se bojuje pravidelně o krásné a bohaté ceny a proto bývá i slušná konkurence závodních týmů ( 23 týmů v kategorii MA2+MA3). Annie běhala opravdu krásně a bylo vidět …
  Pokračovat ve čtení Májový pohár 2022 – Děčín